Ploter tnący Graphtec FC9000

Ploter tnący Graphtec FC9000

FC9000

Plotery serii FC9000 są najbardziej zaawansowanymi i wszechstronnymi ploterami tnącymi firmy Graphtec. Należą do flagowych serii firmy  Graphtec, szanowanych na całym świecie ze względu na niezawodność i precyzję cięcia materiałów zarówno drukowanych, jak i niezadrukowanych. Przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego i niezawodnego urządzenia do codziennej ciężkiej pracy z najtrudniejszymi materiałami używanymi w branży reklamowej i przemyśle.

 

Ploter tnący Graphtec FC9000 występuje w czterech wersjach pod względem szerokości cięcia: 762 mm, 1067 mm, 1372 mm, 1626 mm. Charakteryzuje się wysoką precyzją i jakością cięcia - można wycinać czcionki o wielkości 3 mm, a gwarantowana precyzja cięcia to 15m. Dzięki algorytmowi symulacji noża aktywnego bez problemów radzi sobie z narożnikami i łukami przy cięciu materiałów o grubości do 1,5 mm. Nowa konstrukcja głowicy tnącej oraz systemu prowadzenia mediów poprawiła jakość cięcia cienkich i grubych materiałów od delikatnej folii ochronnej na szyby aż po folię odblaskową typu "plaster miodu" Duża szybkość cięcia dochodząca do 1485 mm/s, nacisk noża do 600 g, trzypoziomowy docisk rolek prowadzących materiał oraz legendarna niezawodność, umożliwiają wykorzystanie urządzenia do zastosowań przemysłowych. Dodatkowy, specjalny uchwyt narzędzia pozwala na cięcie kartonu, (bez niszczenia noża i paska pod nóż), wraz z jednoczesnym opisem wyciętego elementu. Plotery serii FC9000 standardowo wyposażone są w opatentowany przez firmę GRAPHTEC system automatycznego odczytu znaczników (ARMS8.0), który umożliwia bardzo precyzyjne ( z dokładnością do 0,2 mm) wycinanie po obrysie wydrukowanej grafiki i jednocześnie zapewnia prawidłowy odczyt kolorowych znaczników na kolorowych mediach. Działanie systemu ARMS wzbogacono o funkcję odczytu kodów kreskowych (BARCODE) oraz możliwość pobierania plików do cięcia z zewnętrznej pamięci USB (USB DATA) lub zewnętrznego serwera (DATA LINK BARCODE SYSTEM).

W celu podniesienia komfortu obsługi, producent wyposażył urządzenie w automatyczny nóż do odcinania folii, nawijarkę mediów (opcja dla modeli FC140/160), elektroniczny nawigator wysunięcia ostrza, czy też kosz na media. Nowy 3,7 - calowy wyświetlacz z systemem ikon w połączeniu z przejrzystym panelem sterowania umożliwia intuicyjne sterowanie ploterem.

Cechy ploterów FC9000

ARMS 8.0 - system precyzyjnego wycinania po obrysie, umożliwiający odczytywanie
   kolorowych paserów, na kolorowych mediach

USB Data – możliwość  pobierania plików do   cięcia z zewnętrznej pamięci USB

Barcode - automatyczne rozpoznawanie projektu na podstawie kodu kreskowego i       
   pobieranie  pliku do cięcia z zewnętrznej pamięci

• Najwyższy nacisk noża w swojej klasie - 600g

• Szybkość cięcia do 1485mm/s

• Możliwość precyzyjnego cięcia  materiałów o grubości do 1,5 mm

• Trzystopniowa regulacja docisku rolek  eliminuje ślady rolek przy wycinaniu wydruków, a
   jednocześnie umożliwia prawidłowe wycinanie materiałów ciężkich

• 8 banków pamięci umożliwia zaprogramowanie parametrów cięcia dla 8 różnych
   materiałów

• Funkcja COPY daje możliwość powtórzenia cięcia zadaną ilość razy bez używania  
   komputera

• Standardowe oprogramowanie umożliwia bezpośrednią współpracę urządzenia z najczęściej
  używanymi aplikacjami graficznym (plug-in dla CorelDraw i Adobe Illustrator)

• Dodatkowy, specjalny uchwyt narzędzia pozwala na cięcie "na wylot" bez niszczenia noża i
  paska pod nóż (cięcie linią przerywaną)

• Możliwość pracy poprzez sieć LAN

• Automatyczne odcinanie materiału po skończonej pracy

• Opcjonalna nawijarka wydruków dla mdeli FC9000-140 i FC9000-160

• Duży, czytelny i intuicyjny panel sterowania

• Gwarancja 36 miesięcy