Wielokanałowy rejestrator temperatury, wilgotności, napięcia GRAPHTEC GL840

Wielokanałowy rejestrator temperatury, wilgotności, napięcia GRAPHTEC GL840

GL840

GL840 jest poręcznym, kompaktowym, wielokanałowym (w standardzie 20 kanałów) rejestratorem z wyświetlaczem wielkości 7”. Wszystkie kanały są wzajemnie odizolowane oraz odizolowane od masy. W prosty sposób można rozszerzyć konfigurację układu pomiarowego od 20-kanałowego standardu do maksimum 200 kanałów. Każdy z kanałów pomiarowych umożliwia pomiar napięcia/prądu (4-20 mA), temperatury i wilgotności. Jednocześnie można rejestrować w czterech kanałach sygnały impulsowe. Cztery wyjścia alarmowe umożliwiają wykorzystanie rejestratora w układach automatycznej regulacji mierzonych parametrów. Przechwycone dane zapisywane są na karcie SD o pojemności do 32 GB. Karta SD o pojemności 4 GB, stanowiąca standardowe wyposażenie rejestratora, umożliwia zapisanie wyników pomiarów (z 20 kanałów pomiarowych, próbka co10 s.) zarejestrowanych w okresie ponad 365 dni. Rejestrator można zasilać ze źródła prądu AC i DC oraz z baterii, których para umieszczona wewnątrz urządzenia zapewnia 9 godzin ciągłej pracy. Maksymalna częstotliwość próbkowania wynosi 1/10 ms na kanał (dla pomiarów napięcia).
 Standardowym wyposażeniem rejestratora jest aplikacja PC, która umożliwia pełną kontrolę pracy rejestratora bezpośrednio z komputera. Dodatkowo, aby lepiej monitorować przebieg sygnałów okresowych, oprogramowanie umożliwia inne przydatne funkcje, takie jak: bezpośredni zapis danych w pliku Excel i tworzenie raportu lub interpretacje wyników pomiarów na wykresie X-Y. Rejestrator współpracuje z komputerem przez interface USB 2.0 i Ethernet. Funkcja "Web & FTP server" umożliwia sterowanie pracą rejestratora przy użyciu przeglądarki internetowej, a także monitoring pomiarów i transfer przechwyconych danych do komputera.

 

GRAPHTEC GGL840 jest 20 – to kanałowym (w standardzie), z możliwością rozbudowy do 200 kanałów, rejestratorem wielkości fizycznych. Posiada 20 izolowanych, wielofunkcyjnych, analogowych kanałów pomiarowych, 4 kanały do pomiaru sygnałów logicznych/impulsowych, 1 wejście sygnałów sterujących i cztery wyjścia sygnałów alarmowych. Umożliwia bezpośredni pomiar napięć, temperatury, wilgotności oraz parametrów sygnałów impulsowych, np: funkcja licznika obrotów. Przystosowany jest także do wykonywania pomiarów pośrednich z użyciem przetworników napięcie/prąd. Bezpośrednią obserwację rejestrowanych sygnałów umożliwia czytelny kolorowy 7 calowy wyświetlacz LCD. Standardowo z rejestratorem dostarczana jest aplikacja PC, która umożliwia, z poziomu komputera, pełną kontrolę pracy rejestratora przez port USB lub sieć LAN.

Cechy warte podkreślenia

20 izolowanych kanałów, wielofunkcyjność pomiaru

Wszystkie kanały wejściowe są galwanicznie, wzajemnie od siebie odizolowane i odizolowane od masy. Daje to gwarancję pełnej separacji podawanych sygnałów. Standardowa konfiguracja 20-kanałowa może być łatwo rozbudowana do 200 kanałów. Każde z wejść możemy skonfigurować do pomiaru dowolnego parametru, tzn: napięcia, temperatury, wilgotności lub prądu z przetwornika napięcie prąd. Wielofunkcyjne urządzenie GL840 umożliwia więc jednoczesny pomiar i rejestrację zupełnie różnych parametrów i analizę zależności między mierzonymi wielkościami.

Zakresy pomiarów

Napięcie

20 mV to 100 V, 1-5 V F.S.

Temperatura

Termopary: K, E, J, T, N, R, S, B, W;

RTD:   PT100, JPT100, PT1000

Wilgotność

0 to 100%

Częstość próbkowania

Maksymalna częstość próbkowania wynosi 10ms przy zastrzeżeniu, że pomiar jest ograniczony do 10 kanałów. Górnym ograniczeniem jest 1 godz.

Częstość próbkowania

10 ms 50 ms

100 ms

200 ms

500 ms

1 s

10 s

Wbudowana pamięć SD 4 GB

Około 31 dób Około 77 dób

Około 95 dób

Około 108 dób

Około 270 dób

Około 365 dób

Ponad 365 dób

Format CSV

3 doby 11 dób

16 dób

21 dób

54 doby

109 dób

Ponad 365 dób

Wbudowana wewnętrzna pamięć SD  o pojemności 4 GB

Wbudowana wewnętrzna pamięć SD pozwala na rejestrację przechwyconych danych przez okres 5068 dni. Używając zewnętrznej pamięci SD o pojemności 32 GB możemy czas rejestracji wydłużyć do 1294 dni.
Podane powyżej czasy przechwytu danych uzyska się w wrunkach: pomiar na 20 kanałach analogowych, sygnały impulsowe i logiczne wyłączone.

Współpraca z komputerem

Urządzenie posiada dwa porty USB: jeden do współpracy z pamięcią USB oraz drugi, do połączenia z PC. Ponadto GL840 wyposażone jest w port sieci LAN, co umożliwia dostęp do zawartości pamięci urządzenia z dużej odległości, oraz pełną, zdalną kontrolę rejestratora.

Załączone oprogramowanie

Standardowym wyposażeniem rejestratora jest aplikacja PC, która umożliwia wykonywanie pomiarów sterując pracą GL840 bezpośrednio z komputera poprzez złącze USB lub LAN. Dodatkowo, aby lepiej monitorować przebieg sygnałów analogowych, oprogramowanie umożliwia inne przydatne funkcje, takie jak bezpośredni zapis danych w pliku Excel i tworzenie raportu, wyświetlanie wyników pomiarów w układzie X–Y czy też w formie „słupków” odzwierciedlających wartość liczbową. Aby zwiększyć użyteczność programu, dostępny jest też system pomocy.

Czytelny 7-calowy kolorowy wyświetlacz LCD

Żywy, czytelny 7-calowy kolorowy wyświetlacz LCD z matrycą TFT, daje doskonały podgląd ustawionych parametrów pomiaru, przechwyconych sygnałów analogowych i wartości cyfrowych (WVGA: 800x480 punktów).

Do 2,5 godzin ciągłej pracy na zasilaniu bateryjnym

Wydajny opcjonalny zestaw akumulatorowy umożliwia pracę wszędzie tam, gdzie brakuje stałego zasilania lub może być ono często przerywane. Dla określonych parametrów pomiaru zestaw umożliwia 2,5 godz. ciągłych pomiarów i pokazuje ilość pozostałej jeszcze energii. W przypadku spadku napięcia na bateriach wszystkie pliki są zapisywane i bezpiecznie zamykane.

Użyteczny w warunkach wibracji

Rejestrator GL840 jest odporny na wibracje umożliwia więc prowadzenie testów
i rejestrację danych w urządzeniach samochodowych, nawigacyjnych, itp. Posiada certyfikat zgodności z ISO 2041 i IEC Pub 68-2-6

 

                

Pobierz folder