Wielokanałowy rejestrator temperatury, wilgotności, napięcia GRAPHTEC GL240

Wielokanałowy rejestrator temperatury, wilgotności, napięcia GRAPHTEC GL240

 

Rejestrator GL240 jest dziesięciokanałowym rejestratorem temperatury, wilgotności
lub napięcia. Posiada dziesięć izolowanych analogowych, wielofunkcyjnych kanałów wejściowych, trzy kanały przeznaczone do pomiarów sygnałów logicznych lub impulsowych, jedno wejście sterujące (triger), oraz trzy wyjściowe kanały alarmowe. Wyposażony jest w czytelny, 4,3 – calowy wyświetlacz LCD, który umożliwia doskonały podgląd ustawionych parametrów oraz przechwytywanych sygnałów analogowych i cyfrowych. Przechwycone dane są zapisywane na karcie SD o maksymalnej pojemności 32 GB. Standardowym wyposażeniem rejestratora jest Karta o pojemności 4 GB, która umożliwia zapisanie danych mierzonych w dziesięciu kanałach przez okres do 365 dni (próbka co 10s). Standardowym wyposażeniem rejestratora jest aplikacja PC, która umożliwia wykonywanie pomiarów bezpośrednio z komputera. Dodatkowo, aby lepiej monitorować przebieg sygnałów okresowych, oprogramowanie umożliwia inne przydatne funkcje, takie jak: bezpośredni zapis danych w pliku Excel i tworzenie raportu lub interpretacje wyników pomiarów na wykresie X-Y. Rejestrator współpracuje z komputerem przez złącze USB2.0 lub WLAN (opcja). GL240 jest urządzeniem przenośnym, które może być zasilane z zasilacza sieciowego lub zestawu akumulatorów.

 

                                                                           

 

10 izolowanych kanałów, wielofunkcyjność pomiaru

System izolowanych kanałów wejściowych daje gwarancję, że na żaden kanał nie będzie miał wpływu jakikolwiek sygnał podany do innego kanału, co eliminuje konieczność zwracania szczególnej uwagi na sposób podłączenia okablowania. Wielofunkcyjne urządzenie GL240, umożliwia pomiar napięcia, temperatury, wilgotności i sygnałów impulsowych. Umożliwia wykonywanie pomiarów łączonych nawet dla sygnałów zupełnie niezależnych takich, jak temperatura/wilgotność i napięcie.

 

Zakresy pomiarów 

Napięcie

20 mV do 100 V, 1-5 V F.S

Temperatura

Termopary K, E, J, T, N, R, S, B, W

Wilgotność

0 to 100%

Częstotliwość próbkowania

 Maksymalna częstość próbkowania wynosi 10ms/kanał przy zastrzeżeniu, że odnosi się to tylko do pomiarów napięcia oraz że pomiar odbywa się na ograniczonej ilości wejść. W innym wypadku maksymalna gwarantowana częstotliwość pomiarów wynosi 100ms. Górnym ograniczeniem jest 1 godz.

 

Sampling interval

10ms

20ms

50ms

100ms

1s

Ilość kanałów

1

2

5

10

10

Pomiar

Napięcie

X

X

X

X

X

Temperatura

N/A

N/A

N/A

X

X

X: zakres dostępny, N/A: zakres nie dostępny.

 

Zewnętrzne próbkowanie

 Przechwytywane dane mogą być pobierane synchronicznie z zewnętrznym sygnałem taktującym, jeśli wybrano zewnętrzny tryb sterowania częstotliwością próbkowania.

  

Współpracuje z urządzeniami SD memory i umożliwia połączenie z  PC przez USB lub (opcjonalnie W-LAN).

 Urządzenie posiada dwa sloty dla kart SD memory, jeden z kartą 4GB na wyposażeniu , drugi dla kart SD memory do 32GB umożliwiających bezpośrednie przechwytywanie danych , port USB 2.0 do połączenia z PC oraz gniazdo modułu Wirelles LAN umożliwiające rozbudowę rejestratora do łączności bezprzewodowej.  Maksymalna wielkość jednego pliku danych wynosi 2 GB co pozwala zapisać dane pomiarowe z 10 kanałów przez okres 9714 dni, (próbkowanie co 10s). Dodatkowo, podłączając GL240 do PC kablem USB lub przez (opcjonalnie) W-LAN, można sterować rejestratorem i dokonywać pomiarów bezpośrednio z komputera.

 

Czytelny 4.3-calowy kolorowy wyświetlacz LCD

 Żywy, czytelny 4.3-calowy kolorowy wyświetlacz LCD , daje doskonały podgląd ustawionych parametrów pomiaru, przechwyconych sygnałów analogowych
 i wartości cyfrowych.

Załączone oprogramowanie

Standardowym wyposażeniem rejestratora jest aplikacja PC, która umożliwia wykonywanie pomiarów sterując pracą GL240 bezpośrednio z komputera. Dodatkowo, aby lepiej monitorować przebieg sygnałów falowych, oprogramowanie umożliwia inne przydatne funkcje, takie jak bezpośredni zapis danych w pliku Excel i tworzenie raportu. Aby zwiększyć użyteczność, dostępny jest też system pomocy.

 

Wbudowana karta pamięci SD 4 GB

Wbudowana karta SD memory o pojemności 4 GB umożliwia bezpieczną, długotrwałą rejestrację danych bez potrzeby korzystania z pamięci zewnętrznej. Dane są przechowywane nawet jeśli wystąpi przerwa w dopływie energii elektrycznej. Można również dołączyć zewnętrzną pamięć SD  w celu rejestracji danych bezpośrednio w tej pamięci. Pamięć SD memory może być bezpiecznie wymieniana w trakcie wykonywanych pomiarów bez utraty danych.

Czas rejestracji (pomiar na 10 kanałach, sygnały impulsowe i logiczne wyłączone)

Czas próbkowania

10ms*1

50ms*1

100ms

200ms

500ms

2s

10s

Wbudowana pamięć SD memory 4GB

38 days

83 days

97 days

194 days

485 days

971 days

9,714 days

*1  Czas próbkowania jest ograniczony przez liczbę używanych kanałów (10ms: 1 kanał, 50ms: 5  kanałów)

 

6 godzin ciągłej pracy na zasilaniu bateryjnym

Wydajny opcjonalny zestaw akumulatorowy umożliwia pracę wszędzie tam, gdzie brakuje stałego zasilania lub może być ono często przerywane. Dla określonych parametrów pomiaru zestaw umożliwia 6 godz. ciągłych pomiarów i pokazuje ilość pozostałej jeszcze energii. Z chwilą wyczerpania się baterii pomiary są automatycznie zamykane, a przechwycone dane zabezpieczane.

 

Wyjścia alarmowe

Rejestrator GL240 wyposażono w cztery wyjścia alarmowe. Sygnał alarmu jest generowany po spełnieniu warunków określonych prze użytkownika w czasie konfiguracji urządzenia.

Wejście Trigger lub External sample pulse 

Funkcje kalkulacyjne

Mierzone dane mogą być porównywane z danymi z innych kanałów w czasie rzeczywistym i używane do obliczeń. Można wybrać cztery funkcje arytmetyczne. Wyniki przeliczeń są zapisywane jako dane pomiarowe.

 

                                                                                                                 Pobierz folder