Wielokanałowy rejestrator temperatury, wilgotności, napięcia GRAPHTEC GL820

Wielokanałowy rejestrator temperatury, wilgotności, napięcia GRAPHTEC GL820

 

 

    

GRAPHTEC GGL820 jest 20 – to kanałowym (w standardzie), z możliwością rozbudowy do 200 kanałów, rejestratorem wielkości fizycznych. Posiada 20 izolowanych, wielofunkcyjnych, analogowych kanałów pomiarowych, 4 kanały do pomiaru sygnałów logicznych/impulsowych, 1 wejście sygnałów sterujących i cztery wyjścia sygnałów alarmowych. Umożliwia bezpośredni pomiar napięć, temperatury, wilgotności oraz parametrów sygnałów impulsowych, np: funkcja licznika obrotów. Przystosowany jest także do wykonywania pomiarów pośrednich z użyciem przetworników napięcie/prąd. Bezpośrednią obserwację rejestrowanych sygnałów umożliwia czytelny kolorowy 5,7 calowy wyświetlacz LCD. Standardowo z rejestratorem dostarczana jest aplikacja PC, która umożliwia, z poziomu komputera, pełną kontrolę pracy rejestratora przez port USB lub sieć LAN.

Cechy warte podkreślenia

20 izolowanych kanałów, wielofunkcyjność pomiaru

Wszystkie kanały wejściowe są galwanicznie, wzajemnie od siebie odizolowane i odizolowane od masy. Daje to gwarancję pełnej separacji podawanych sygnałów. Standardowa konfiguracja 20-kanałowa może być łatwo rozbudowana do 200 kanałów. Każde z wejść możemy skonfigurować do pomiaru dowolnego parametru, tzn: napięcia, temperatury, wilgotności lub prądu z przetwornika napięcie prąd. Wielofunkcyjne urządzenie GL820 umożliwia więc jednoczesny pomiar i rejestrację zupełnie różnych parametrów i analizę zależności między mierzonymi wielkościami.

Zakresy pomiarów

Napięcie

20 mV to 50 V, 1-5 V

Temperatura

Termopary K, E, J, T, N, R, S, B, W; PT100, PT1000

Wilgotność

0 to 100%

Częstość próbkowania

Maksymalna częstość próbkowania wynosi 10ms przy zastrzeżeniu, że pomiar jest ograniczony do 10 kanałów. Górnym ograniczeniem jest 1 godz.

Częstość próbkowania

10 ms 50 ms

100 ms

200 ms

500 ms

1 s

10 s

Wbudowana pamięć 2 GB

Około 29 dób Około 72 dób

Około 89 dób

Około 101 dób

Około 253 dób

Około 506 dób

Około 5068 dób

Pamięć USB 512MB

Około 7 dób Około 18 dób

Około 22 dób

Około 35 dób

Około 64 dób

Około 129 dób

Około 1294 dób

Wbudowana wewnętrzna pamięć flash o pojemności 2 GB

Wbudowana wewnętrzna pamięć flash pozwala na rejestrację przechwyconych danych przez okres 5068 dni. Używając zewnętrznej pamięci USB o pojemności 512 MB możemy czas rejestracji wydłużyć do 1294 dni.
Podane powyżej czasy przechwytu danych uzyska się w wrunkach: pomiar na 20 kanałach analogowych, sygnały impulsowe i logiczne wyłączone.

Współpraca z komputerem

Urządzenie posiada dwa porty USB: jeden do współpracy z pamięcią USB oraz drugi, do połączenia z PC. Ponadto GL820 wyposażone jest w port sieci LAN, co umożliwia dostęp do zawartości pamięci urządzenia z dużej odległości, oraz pełną, zdalną kontrolę rejestratora.

Załączone oprogramowanie

Standardowym wyposażeniem rejestratora jest aplikacja PC, która umożliwia wykonywanie pomiarów sterując pracą GL820 bezpośrednio z komputera poprzez złącze USB lub LAN. Dodatkowo, aby lepiej monitorować przebieg sygnałów analogowych, oprogramowanie umożliwia inne przydatne funkcje, takie jak bezpośredni zapis danych w pliku Excel i tworzenie raportu, wyświetlanie wyników pomiarów w układzie X–Y czy też w formie „słupków” odzwierciedlających wartość liczbową. Aby zwiększyć użyteczność programu, dostępny jest też system pomocy.

Czytelny 5.7-calowy kolorowy wyświetlacz LCD

Żywy, czytelny 5.7-calowy kolorowy wyświetlacz LCD z matrycą TFT, daje doskonały podgląd ustawionych parametrów pomiaru, przechwyconych sygnałów analogowych i wartości cyfrowych (VGA: 640x480 punktów).

Do 2,5 godzin ciągłej pracy na zasilaniu bateryjnym

Wydajny opcjonalny zestaw akumulatorowy umożliwia pracę wszędzie tam, gdzie brakuje stałego zasilania lub może być ono często przerywane. Dla określonych parametrów pomiaru zestaw umożliwia 2,5 godz. ciągłych pomiarów i pokazuje ilość pozostałej jeszcze energii. W przypadku spadku napięcia na bateriach wszystkie pliki są zapisywane i bezpiecznie zamykane.

Użyteczny w warunkach wibracji

Rejestrator GL820 jest odporny na wibracje umożliwia więc prowadzenie testów
i rejestrację danych w urządzeniach samochodowych, nawigacyjnych, itp. Posiada certyfikat zgodności z ISO 2041 i IEC Pub 68-2-6

 

    pobierz folder

    Pobierz folder