Canon iPF6100

Canon iPF6100

Drukarka wielkoformatowa iPF6100 A1 wyposażona w nowy, 12-kolorowy system atramentów pigmentowych firmy Canon oferuje wyjątkowo szeroką gamę kolorów, szybkie i dokładne wydruki oraz prostotę obsługi wszystkich funkcji, dzięki czemu doskonale nadaje się do drukowania fotografii, dzieł sztuki, wydruków testowych i plakatów.

 

 

 

 
Funkcje

  • Błyszczące bezmarginesowe wydruki w formacie A1 w czasie poniżej 4 minut
  • 12-kolorowy zestaw atramentów odpornych na działanie światła zapewniający wyjątkowo szeroką gamę kolorów
  • Wbudowany system kalibracji kolorów — oszczędność czasu i pieniędzy
  • Proste w obsłudze, intuicyjne oprogramowanie
  • Więcej kolorów i mniejsze zużycie atramentu — doskonała inwestycja


Dalsze informacje

Drukarka wielkoformatowa iPF6100 A1 umożliwia tworzenie najwyższej jakości wydruków charakteryzujących się niezmiennością odwzorowania. Urządzenie iPF6100 wyposażone w nowy, 12-kolorowy system atramentów pigmentowych firmy Canon oferuje wyjątkowo szeroką gamę kolorów, szybkie i dokładne wydruki oraz prostotę obsługi wszystkich funkcji.


Wyjątkowa jakość


Urządzenie iPF6100 tworzy wydruki o wyjątkowej jakości na materiałach w formacie A1 dzięki wiodącemu w branży, dwugłowicowemu, 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA II firmy Canon. System 12 kolorów pozwala nie tylko osiągnąć wyjątkowo szeroką gamę kolorów, ale obniża również koszty przez redukcję zużycia atramentu w porównaniu z konwencjonalnymi systemami dzięki zmniejszeniu konieczności mieszania kolorów. Atramenty LUCIA umożliwiają tworzenie wydruków o gładkich przejściach między kolorami, które charakteryzują się mniejszą ziarnistością i mniejszą liczbą przyciemnionych obszarów, dzięki czemu wydruki są niezmiennie imponujące.


Niezawodna dokładność i konsekwencja odwzorowywania


Urządzenie iPF6100 jest wyposażone w prosty w obsłudze system kalibracji kolorów, co pozwala na osiąganie doskonałych wyników bez marnowania cennego czasu. Oprócz zapewniania spójności wyników między urządzeniami unikatowa funkcja umożliwia dostosowywanie ilości zużywanego atramentu do materiału umieszczonego w urządzeniu iPF6100 (po skalibrowaniu), eliminując potrzebę korzystania z zewnętrznych urządzeń kalibrujących. A początkowy proces kalibracji zajmuje zaledwie 10 minut.


Wysoka wydajność


Podobnie jak w pozostałych urządzeniach imagePROGRAF firmy Canon, w urządzeniu iPF6100 zastosowano system podwójnych głowic drukujących o wysokiej gęstości, który pozwala na umieszczenie 30 720 dysz w zaledwie dwóch 1-calowych głowicach. Tworzone w ten sposób krople atramentu o objętości 4 pl (pikolitrów) zapewniają delikatne cieniowanie kolorów, wysoką rozdzielczość i dokładność. Pomimo zachowania bardzo precyzyjnych standardów jakości druku urządzenie iPF6100 umożliwia tworzenie wydruków próbnych w formacie A1 w zaledwie 67 sekund.

Trójdrożny system podawania materiałów zapewnia dużą elastyczność i obsługę materiałów od płóciennych do błyszczących, o grubości od 0,07 mm do 1,5 mm.

Szeroki wachlarz dostępnych zaawansowanych aplikacji sprawia, że urządzenia iPF6100 można używać w środowiskach firmowych, ale również w specjalistycznych środowiskach drukarskich.

- Oprogramowanie imagePROGRAF Digital Photo Front Access umożliwia edycję obrazów za naciśnięciem pojedynczego przycisku.

- Narzędzie imagePROGRAF Plug-In for Photoshop pozwala użytkownikom na eksportowanie 16-bitowych obrazów RGB przygotowanych w programie Adobe Photoshop bezpośrednio do drukarki imagePROGRAF.

- Opcjonalne oprogramowanie Poster Artist — Poster Creation umożliwia łatwe tworzenie przykuwających uwagę plakatów z wykorzystaniem ponad 1000 szablonów i obrazów.


Łatwa obsługa


Urządzenie iPF6100 zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach. Oprócz funkcji automatycznej korekcji nachylenia urządzenie posiada duży ekran LCD stale prezentujący stan używanych materiałów i poziomy atramentów w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy.

 

 

dane techniczne