Canon iPF5100

Canon iPF5100

 Przygotuj się na wyjątkowe wydruki w formacie A2 dzięki unikatowemu 12-kolorowemu systemowi atramentów pigmentowych firmy Canon. Drukarka wielkoformatowa iPF5100 umożliwia szybkie tworzenie imponujących wydruków o stałej jakości odwzorowania, dzięki czemu doskonale nadaje się do drukowania fotografii, dzieł sztuki, wydruków testowych i plakatów.


 

 

 

Funkcje

  • Błyszczące bezmarginesowe wydruki w formacie A2 w czasie poniżej 2 minut
  • 12-kolorowy zestaw atramentów odpornych na działanie światła zapewniający wyjątkowo szeroką gamę kolorów
  • Wysoka wydajność pracy dzięki 4 ścieżkom podawania materiałów
  • Proste w obsłudze, intuicyjne oprogramowanie
  • Więcej kolorów i mniejsze zużycie atramentu — doskonała inwestycja


Dalsze informacje

Przygotuj się na wyjątkowe wydruki w formacie A2 dzięki unikatowemu 12-kolorowemu systemowi atramentów pigmentowych firmy Canon. Urządzenie wielkoformatowe iPF5100 cechuje niezwykle szeroka gama kolorów i nowa technologia kalibracji, co pozwala na szybkie tworzenie imponujących wydruków o stałej jakości odwzorowania.


Doskonała jakość


Urządzenie iPF5100 tworzy wydruki o wyjątkowej jakości na materiałach w formacie A2 dzięki wiodącemu w branży, dwugłowicowemu, 12-kolorowemu systemowi atramentów pigmentowych LUCIA II firmy Canon. System 12 kolorów pozwala nie tylko osiągnąć wyjątkowo szeroką gamę kolorów, ale obniża również koszty przez redukcję zużycia atramentu, w porównaniu z konwencjonalnymi systemami, dzięki zmniejszeniu konieczności mieszania kolorów. Atramenty LUCIA umożliwiają tworzenie wydruków o gładkich przejściach między kolorami, które charakteryzują się mniejszą ziarnistością i mniejszą liczbą przyciemnionych obszarów, dzięki czemu wydruki są niezmiennie imponujące.

 

Konsekwentne odwzorowywanie i dokładność


Urządzenie iPF5100 jest wyposażone w prosty w obsłudze system kalibracji kolorów, co pozwala na osiąganie doskonałych wyników bez marnowania cennego czasu. Oprócz zapewniania spójności wyników między urządzeniami unikatowa funkcja umożliwia dostosowywanie ilości zużywanego atramentu do materiału umieszczonego w urządzeniu iPF5100 (po skalibrowaniu), eliminując potrzebę korzystania z zewnętrznych urządzeń kalibrujących. A początkowy proces kalibracji zajmuje zaledwie 10 minut.


Wysoka wydajność

 

Podobnie jak w pozostałych urządzeniach imagePROGRAF firmy Canon, w urządzeniu iPF5100 zastosowano system podwójnych głowic drukujących o wysokiej gęstości, który pozwala na umieszczenie 30 720 dysz w zaledwie dwóch 1-calowych głowicach. Tworzone w ten sposób krople atramentu o objętości 4 pl (pikolitrów) zapewniają delikatne cieniowanie kolorów, wysoką rozdzielczość i dokładność. Pomimo zachowania bardzo precyzyjnych standardów jakości druku urządzenie iPF5100 umożliwia tworzenie wydruków próbnych w formacie A2 w zaledwie 41 sekund.

Trójdrożny system podawania materiałów zapewnia dużą elastyczność i obsługę materiałów od płóciennych do błyszczących, o grubości od 0,07 mm do 1,5 mm.
Szeroki wachlarz dostępnych zaawansowanych aplikacji sprawia, że urządzenia iPF5100 można używać w środowiskach firmowych, ale również w specjalistycznych środowiskach drukarskich.
- Oprogramowanie imagePROGRAF Digital Photo Front Access umożliwia edycję obrazów za naciśnięciem pojedynczego przycisku.
- Narzędzie imagePROGRAF Plug-In for Photoshop pozwala użytkownikom na eksportowanie 16-bitowych obrazów RGB przygotowanych w programie Adobe Photoshop bezpośrednio do drukarki imagePROGRAF.
- Opcjonalne oprogramowanie Poster Artist — Poster Creation umożliwia łatwe tworzenie przykuwających uwagę plakatów z wykorzystaniem ponad 1000 szablonów i obrazów.


Prostota obsługi

 

Urządzenie iPF5100 zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach. Oprócz funkcji automatycznej korekcji nachylenia urządzenie posiada duży ekran LCD stale prezentujący stan używanych materiałów i poziomy atramentów w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy.

 

dane techniczne